Haberler 2018-03-06T07:42:58+00:00

Haberler

BİLİM ATÖLYESİ Stem & Makers  Fest’de…

29-30 Eylül 2018’de Ankara Altınpark Expo Center’da, STEM & MAKERS Festivaline katıldık. Nanoteknolojiyle üretilen Nano ilaçlar eğitim setimizi genç bilim insanlarına tanıtıp uygulamasını yaptık.

TSSK Yönetim Kurulu’nda görev değişikliği

Firmamızın Genel Müdürü ve CEO’su Zeynep Öktem, Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK)’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. TSSK, birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılından bu yana TSSK şirketlerinin yetenek ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi adına gönüllülük esaslı çeşitli görevler üstlenmektedir.

TSSK 5. Proje Pazarı

Ekibimiz, 30 Ocak 2018’de ODTÜ KKM’de gerçekleşen TSSK 5. Proje Pazarı’ na katılmıştır. Etkinlik kapsamında NANObiz’in kabiliyetleri hakkında tanıtım sunumu yapılmış, diğer katılımcı firmalar ile birebir görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Hoş geldin 2018

Yeni yılı NANObiz ailesi olarak Trilye Restaurant’ta kutladık.

Uluslararası KBRN Kongresi

AFAD’ın ev sahipliğini yaptığı, yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 700 ilgili kamu ve özel sektör temsilcisini bir araya getiren Uluslararası Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) Kongresi 5-7 Aralık 2017’ de Ankara’ da gerçekleşti. NANObiz standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Hüseyin Avni ÖKTEM kongrede konuşmacı olarak yer aldı.

GIFT Projemizin kapanış sunumu Brüksel’ de gerçekleşti

7. Çerçeve Programı kapsamında yürüttüğümüz GIFT (Generic Integrated Forensic Toolbox for CBRN incidents) Projemizin kapanış sunumu 17 Ekim 2017’ de Brüksel’de gerçekleştirildi. Proje kapsamında firmamız, biyolojik ajan olarak kullanılan Bacillus anthracis ve Salmonella enteritidis’in tespiti için biyolojik sistem ve bu sistemin cihaz ve yazılımlarını geliştirmiştir.