Haberler 2018-03-06T07:42:58+00:00

Haberler

Nanobiz Avrupa’dan KBRNp uzmanlarının katıldığı RISE-2019 CBRNE-MPPM toplantısına konuşmacı olarak davet edildi.

Uluslararası KBRN Enstitüsü tarafından Belçika Brüksel’de düzenlenen “RISE’2019 CBRNE-MPPM, 9 th International Workshop on Measurement, Prevention, Protection and Management of CBRNE Risks” çalıştayına katılım sağlanmıştır. Toplantıya firmamız kurucu ortağı ve Ar-Ge Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem katılmış olup “Automated Nucleic Acid Based Bio-detection Module for UAV Platforms” başlıklı bir konuşma vermiştir. Toplantı esnasında Avrupa’da KBRNp konusunda faaliyet gösteren muhtelif Üniversite, Enstitütü ve şirketler ile ikili görüşmeler yapılmış ve H2020 projelerine katılımları tartışılmıştır. Ayrıca Nanobiz Teknoloji A.Ş.’nin Uluslararası KBRN Enstitüsüne üye olarak kabul edilmesi konusunda prensip anlaşmasına varılmıştır. 

Prof. Dr. Hüseyin Avni ÖKTEM, Uluslararası KBRN Enstitüsü yürütücü Başkanı Yves DUBUCQ ile (01 Nisan 2019, Belçika)

IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14’üncüsü düzenlenecek olan IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarına katılıyoruz. Fuarda Salon-6 601C standında yer alacağız. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

NANObiz TRTest’in Çözüm Ortağı

Türkiye’deki test altyapılarının koordinasyonunu tek bir merkezde toplamayı hedefleyen TRTEST’in çözüm ortağı olduk. Bu ortaklık sayesinde, test ihtiyacı bulunan savunma sanayi firmaları, TRTEST’e başvuruda bulunarak, TÜRKAK’tan akredite olarak, MIL-STD-810-G, RTCA/DO-160G, ASTM G21, JIS Z-2801 Standartlarına uygun yürüttüğümüz Fungus (mantarlaşma) Testi hizmetlerimizden yararlanabilecekler.

TSSK 6. Proje Pazarı

25 Şubat 2019’da ODTÜ KKM’ de gerçekleşen TSSK 6. Proje Pazarı’nda NANObiz olarak yer aldık. NANObiz CEO’su Zeynep ÖKTEM, TSSK Yönetim Kurulu Başkanı olarak etkinliğe ev sahipliği yaptı.

MSI Dergisi Söyleşi: TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep ÖKTEM

Firmamızın Genel Müdürü ve CEO’su Zeynep Öktem’ in, TSSK Yönetim Kurulu Başkanı olarak TSSK’nın faaliyetleri ve gelecek planları hakkında söyleşisi MSI dergisinin 171’inci sayısında yayınlandı.

Söyleşinin tamamı için tıklayınız.

BİLİM ATÖLYESİ Stem & Makers  Fest’de…

29-30 Eylül 2018’de Ankara Altınpark Expo Center’da, STEM & MAKERS Festivaline katıldık. Nanoteknolojiyle üretilen Nano ilaçlar eğitim setimizi genç bilim insanlarına tanıtıp uygulamasını yaptık.