NANObiz Ürünleri 2024-05-20T12:39:09+00:00

“NANOBİZ olarak nanobiyoteknoloji konusunda araştırmalarımızın insan odaklı
ve çevreye duyarlı yenilikçi ürünlere dönüşmesinin heyecanını taşıyoruz.”

SENSObiz®

SENSObiz, NANObiz’in geliştirdiği biyosensör sistemlerine yönelik bir markadır. SENSObiz test kitleri, renk değişimine dayalı olarak çalışan test çubukları ile hızlı ve kolay çözümler sunmaktadır. Süt sektörüne yönelik Alkalen Fosfataz  ve Peroksidaz test kitleri piyasayada lider konumunda olup, ürün yelpazesini çeşitlendirmek için farklı biyosensörlerin geliştirilmesi üzerine çalışmalarımız devam etmektedir. SENSObiz ürünleri tüm dünyaya ihraç edilmektedir.

Detaylı bilgi için www.sensobiz.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Teklif almak için sensobiz@nanobiz.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİLİM ATÖLYESİ

“Çocuklarımızı, geleceğin teknolojileri ile tanıştırıyoruz” sloganıyla yola çıktığımız eğitim çalışmalarımızı BİLİM ATÖLYESİ markası altında sürdürmekteyiz. Geliştirdiğimiz eğitim kit ve materyallerde, uygulamaya yönelik fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen öğretim sistemi olan STEM eğitimini esas alıyoruz. STEM eğitiminin önemine inanıyor ve eğitimde sorgulayıcı – yaratıcılığı barındıran  yaklaşımları destekliyoruz.
Çocuklarımıza ve gençlerimize, eleştirel düşünme, yaratıcılık, yenilenme, problem çözme, üretkenlik ve sorumluluk gibi 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak üzere teorik bilginin yanısıra;

 • Öğrendiklerinin içeriğini canlandırarak uygulama yapabilecekleri,
 • Yeni teknolojileri keşfetmesini sağlayacak,
 • Olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamaları olanağını sunan,
 • Öğrenme motivasyonunu arttıran  eğitim kit ve materyallerimizle

Evde yapılabilecek kadar kolay yönergelere sahip, aynı zamanda okul ortamında gerçekleştirilebilecek derecede detaylı bilgi içeren eğitim kitleri hazırlıyoruz. Kitlerimizin kitapçığında konu ile ilgili teorik bilgiyi eğlenceli bir şekilde anlatıyor, deneyin yapılışını resimlerle detaylı bir şekilde gösteriyor, çocuklarımızın başka hiçbir kaynağa başvurmadan eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyoruz. Kit içeriklerini ve kazanımları, konusunda uzman personelimiz ve akademik danışmanlarımızla birlikte geliştiriyoruz. Okullara özel programlar hazırlıyoruz. Hazırladığımız programlarda hem teorik hem de pratik uygulamalar yapıyor, bilim ve teknolojinin ulaşılabilir ve yapılabilir olduğunu, konularında uzman personelimiz ile gösteriyoruz. Eğitim kurumları ile ortak projeler yazıyor, proje yazılımına yardım ediyor, projelere danışmanlık yapıyoruz. Eğitim kurumlarına genetik mühendisliği, biyoteknoloji  ve nanoteknoloji gibi günümüzün popüler alanlarında laboratuvar ve atölyeler kuruyoruz.

Detaylı bilgi için www.bilimatolyesi.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Teklif almak için satis@nanobiz.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DNA4U

Nanobiz tarafından ulusal Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilmiş, %100 yerli üretim olan DNA4U kitleri ile yüksek performans DNA izolasyonu yapmak mümkündür. Farklı amaçlar için farklı kitlerimiz mevcuttur:

 • Bakteri Genomik DNA İzolasyon Kiti
 • Bakteri Plazmit DNA İzolasyon Kiti
 • Bitki Genomik DNA İzolasyon Kiti
 • GDO Analizi için DNA İzolasyon Kiti
 • PZR Saflaştırma Kiti
 • Agaroz Jelden DNA İzolasyon Kiti
 • Spor Genomik DNA İzolasyon Kiti

Teklif almak için satis@nanobiz.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Laboratuvar Aletleri

Agaroz jel elektroforez tantı, sızdırmaz polikarbonat gövde ve platin elektrotları ile %100 yerli üretimdir.  Olası ters yürütmeleri engellemek için tek taraflı oturabilir kapağa sahip olan elektroforez tankı, jel tepsisi (7 x 8 cm) ve jel tarak seti ile birlikte satışa sunulmaktadır.

Güç kaynağı için sunduğumuz elektroforez güç kaynağı, düşük maliyeti ve yüksek performansı ile pahalı muadillerine göre iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Aynı anda iki tankın paralel olarak 4 ayrı voltaj (25V, 50V, 75V, 100V) seçeneği ile yürütülmesi mümkündür.

DNA’nın istenilen bir bölgesini çoğaltmak için geliştirilen ve genetik laboratuvarlarında kullanılan Polimeraz Zincir Reaksiiyonu yöntemi için için geliştirilen PZR cihazımız yerli üretim olup bilgisayar ve Android işletim sistemi aracılığı ile telefon üzerinden kullanılabilmektedir.

Teklif almak için satis@nanobiz.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.